LET ME OUT – Bezpieczny Escape Room - Let Me Out Blog
16533
post-template-default,single,single-post,postid-16533,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

LET ME OUT – Bezpieczny Escape Room

LET ME OUT – Bezpieczny Escape Room

Kwestia bezpieczeństwa w miejscach dostępności publicznej, rekreacji i rozrywki, powinna być uznana za najważniejszą i poddaną najwyższej trosce. Co istotne, właśnie teraz jedynie zdrowy rozsądek powinien dyktować nurt dyskusji i działań. Branżowcy z całego świata pozostają solidarni i biją na alarm, by nie sondować o jakiejkolwiek tendencyjności gry do ryzyka. Wszędzie tam gdzie spotykają się ludzie w ramach miejskiej przestrzeni i rozrywki, to konkretna jednostka ludzka jest odpowiedzialna za jakość usługi lub jej brak, niestety w kwestii bezpieczeństwa także.

Escape room –  rozrywka dla szkół

Gra w pokojach zagadek nie jest niczym kuriozalnym; popularność tego typu rozrywki nie zrodziła się bez powodu i nie powstała wczoraj. Wykreowana z prawdziwej pasji do gier interaktywnych, logicznych łamigłówek i gry zespołowej buduje od kilku lat silną rzeszę zwolenników.

Pierwsze pokoje zagadek w Polsce powstały w 2013 r we Wrocławiu, który od kilku lat stanowi swoistą escaperoomową stolicę Polski. Sam pomysł zrodził się prawdopodobnie w dalekiej Azji, by szybko rozprzestrzenić się po Europie i trafić nad Wisłę. W świecie funkcjonuje kilkadziesiąt tysięcy punktów, które rok rocznie odwiedzają miliony uczestników, z radością powracając do emocjonującej gry.

Idea zabawy, od początku jej powstania, polega w założeniu na „zamknięciu” uczestników w pokoju pełnym ukrytych zagadek, które gracze muszą „pokonać” w określonym czasie. Jednocześnie, gra uczestników powinna być monitorowana i moderowana tak, by możliwe było opuszczenie sali w dowolnym momencie, jak i wsparcie merytoryczne w rozwiązaniu logicznych rebusów.

 

Celem, co jasno należy podkreślić, jest przede wszystkim złamanie licznych szyfrów, rozwiązanie logicznych łamigłówek, odnalezienie wskazówek, a nie jako takie opuszczenie, czy ucieczka z pokoju!

 

Pewna iluzja „zamknięcia”, która miała pierwotnie budować atmosferę, nie stanowi istoty gry i nie jest niezbędna. Osiągnięcie celu, jakim jest rozwiązanie ambitnych, logicznych szarad pod presją czasu stanowi podstawowe założenie projektu. Umowne „zamknięcie” w pomieszczeniu okazuje się jedynie dodatkiem, a głównymi modułami zabawy są zawsze wyszukane i angażujące zagadki. Rezygnacja w perspektywie z wykorzystania motywu zamykania drzwi nie ujmuje atrakcyjności gry, bowiem nigdy nie stanowiło ono sedna zabawy.

„Jakość to sposób myślenia, który powoduje poszukiwanie najlepszych rozwiązań”.

Fascynacja escape roomami nie jest bezpodstawna; gra niesie bowiem konkretne wartości edukacyjne, integracyjne, estetyczne, rozwija zdolności poznawcze i komunikację. Gdy zabawa zaprojektowana jest w oparciu o bezpieczne rozwiązania, ciekawą aranżację i zaskakującą fabułę, stanowi doskonałą rozrywkę dla wszystkich pokoleń.

Fenomen gry opierać się powinien na kilku elementach takich jak perfekcyjnie przygotowane scenografie, które niemal dosłownie przeniosą graczy w czasie i przestrzeni. Każdy pokój to inne realia typu Dziki Zachód, Kraina Czarów, dzika wyspa.

Gdy spektakularna escaperoomowa przestrzeń nie pozostaje ograniczona dla uczestników jedynie w określonym wieku, a stanowi emocjonującą rozrywkę dla całej rodziny, dzieci i dorosłych, to w zupełnie oczywisty sposób klaruje nam swoją wartość i jakość!

Jak to możliwe, że zagadki w escape roomach nie ograniczają wiekowo? Dzieje się tak dlatego, że ich clue nie stanowi poziom trudności, ale nieoczywistość ich rozwiązania! By pokonać łamigłówki gracze muszą opuścić znany sobie schemat rozumowania, odważyć się kwestionować narzuconą drogę myślenia. Tzw. „postrzeganie pozapudełkowe”, pozostaje kluczem do sukcesu! Zaskakujące zagadki, które otwierają umysł ku nowym myślowym horyzontom, udowadniają, że percepcja świata nie jest jednotorowa.

Zatem…gra w escape roomie to nie jałowa zabawa, lecz ambitna rozrywka otwierająca umysł.

Pamiętajmy, że każdy odrębny pokój zagadek, rodzi się z myśli i działania konkretnego człowieka. Wspólna idea, lecz indywidualne wykonanie pokoju i odpowiedzialność za niego, gwarantują jakość lub jej brak.

Prowadząc od kilku lat odpowiedzialny biznes z myślą o ludziach, my, twórcy i pracownicy Let Me Out, stawiamy nacisk na szeroko pojętą jakość. Precyzja wykonania pokoi, profesjonalizm obsługi klientów i oczywiście bezpieczeństwo gry– to synonimy wysokiej jakości usług, o którą zabiegamy.

„Tylko to, co jest poznane, jest bezpieczne”, czyli bezpieczeństwo wg Let Me Out.

Jako pionierzy escape roomów w Polsce, już od początku funkcjonowania naszych pokoi z należytą starannością dbamy o wprowadzenie bezpiecznych rozwiązań, gwarantujących spokojną zabawę, bez jakichkolwiek zagrożeń.

  1. Nasze pokoje projektowane są wraz z doświadczonymi pracownikami branży elektronicznej i budowlanej. Nasze rozwiązania techniczne, realizowane są w staranny, profesjonalny sposób.
  2. Zagadki elektroniczne zaprojektowane są na niskim, bezpiecznym napięciu 12 v.
  3. Regularne wewnętrzne kontrole sprzętów i wyposażenia chronią przed wadliwością.
  4. W pokojach nie wykorzystujemy żadnych dodatkowych źródeł ciepła typu farelka czy piecyk elektryczny.
  5. Przez cały czas gry grupa jest monitorowana, pozostając w stałym kontakcie z moderatorem!
  6. W każdym pokoju istnieje możliwość natychmiastowego opuszczenia pomieszczenia. Dostęp do wyjść awaryjnych jest jasno i w widoczny sposób oznakowany.
  7. Przed grą uczestnicy są informowani o regułach gry i zasadach zachowania. W momencie niewłaściwego zachowania gra może być natychmiast zakończona.
  8. Nasi moderatorzy są wewnętrznie przeszkoleni w kwestii sytuacji awaryjnych i posiadają odpowiednią wiedzę.
  9. Wykorzystywane elementy dekoracji nie stwarzają zagrożenia upadku, osunięcia, zawalenia.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.